مرجع کنکور ایران

دانلود رایگان نمونه سوال جزوه و تست کنکور

در سایت مرجع کنکور ایران نمونه سوال و تحقیق دروس مختلف اورده شده است

تحقیق درباره زندگی خروس ها و علت سحر خیزی آن‌ها : خروس‌ها جانوران اهلی هستند که در بسیاری از منازل روستاییان و گاهی حتی شهریان نگهداری می‌شوند. آن‌ها از شاخه طناب داران بوده و دارای ساعتی خاص برای بلند شدن از خواب خود هستند. با بخش تحقیق ماگرتا همراه باشید.

مطلب پیشنهادی: تحقیق درباره زندگی قرقاول ها

تحقیق درباره زندگی خروس ها

اطلاعاتی کلی در مورد خروس ها

خروس در واقع نر ماده و همسر او بوده که از میزان هوش و دقت بسیار بالایی برخوردار است. ماده‌ها از میزان هوش و ذکاوت کمتری نسبت به خروس‌ها برخوردارند و به همین دلیل خروس‌ها به ذکاوت خود معروف هستند.

تحقیقات بسیاری راجع به خروس‌ها انجام شده و نشان دهنده این موضوع است که خروس‌ها در کل زندگی برای خود تنها یک مرغ ماده یا همان همسر انتخاب می‌کنند. چرا که آن‌ها تنها توان محافظت از یک مرغ را دارند و با انتخاب همسر بیشتری نمی‌توانند از تک تک آن‌ها مراقبت کنند.

نژادهای مرغ و خروس

یک خروس به قدری دارای توان و قدرت است که تنها می‌تواند از مرغ‌های موجود در محدوده خود محافظت و مراقبت کند. به همین دلیل ممکن است گاهی صدای آواز خروس‌هایی را بشنویم که این صدا به معنای حفاظت از محدوده و جلوگیری از تجاوز هرگونه خروس دیگری به محوطه اوست.

در واقع خروس با این کار قصد دارد که جلوی ورود هرگونه خروس دیگری را به محیط خود بگیرد. مرغ و خروس‌ها از نظر نژادی به پنج گروه تقسیم بندی می‌شوند که این پنج دسته عبارتنداز:

  • نژاد آمریکایی
  • نژاد آسیایی
  • نژاد مدیترانه ای
  • نژاد انگلیسی
  • نژادهای متفرقه

هر یک از این نژادها از نوعی مزیت و ویژگی دارا بوده و تمامی آن‌ها از مزیت‌های یکسانی برخوردار نخواهند بود.

حتما بخوانید:  معنی شعر معرفت آفریدگار فارسی ششم

چرا خروس ها سحرخیز هستند؟

سحرخیزی خروس یکی از مسائلی است که امروزه بیشتر از هر چیزی مورد بحث و تحلیل قرار می‌گیرد. سحرخیزی جزو یکی از عاداتی است که در بسیاری از انسان‌ها و حیوانات وجود دارد. این ویژگی دارای مزیت‌های بسیاری بوده و می‌تواند بدن هر فردی را سالم کند. حال چرا خروس سحرخیز است؟

باید بدانید که هر انسان و حیوانی دارای یک تایم خاص برای زندگی خود هستند که بر اساس آن از خواب بیدار شده و می‌خوابند. خروس‌ها نیز دارای این تایم بوده و در زمان بیدار شدن شروع به آواز خوانی می‌کنند. در واقع این حیوان دارای ساعت درونی در مغز خود بوده که به شکلی تنظیم شده که قبل از طلوع خورشید به صدا در آمده و زنگ خواهد زد. هنگام فرا رسیدن این زمان، خروس شروع به آواز خوانی و قوقولی قوقو خواهد کرد.

حال چرا خروس باید قبل از طلوع خورشید از خود صدا تولید کند؟ پاسخ این سوال این است که این زمان وقت محافظت از محل و شکار کردن حشرات برای غذا بوده و خروس به این علت سحرخیز است. زمانی که صدای خروسی را شنیدید باید بدانید که او با آواز محدوده خود را تعیین می‌کند و به سایر خروس‌ها می‌فهماند که به محدوده آن نزدیک نشوند.

به این منظور خروس بالاترین منطقه را انتخاب خواهد کرد و روی آن شروع به آوازخوانی می‌کند. حتی گاهی درصورت تعرض به محدوده زندگی یک خروس، احتمال درگیری و مبارزه نیز بین آن دو وجود خواهد داشت.

مقالات پیشنهادی:
تحقیق در مورد قناری برای کودکان
و
تحقیق درباره پرندگان

به پایان تحقیق درباره زندگی خروس ها و علت سحرخیزی آن‌ها رسیدیم؛ اگر دیدگاهی در این رابطه دارید حتما آن را از بخش نظرات با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع :
مجله اینترنتی ماگرتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *